Kominki otwarte stosowano od wieków, szczególnie w wilgotnym i zimnym klimacie. Często były to ogromne paleniska służące również podgrzewaniu posiłków. W bogatych domach czy pałacach ich portale były wspaniale zdobione, aby podkreślić pozycję społeczną właścicieli. Zwiedzając wspaniałe pałace we Włoszech, Francji czy w Niemczech możemy zachwycać się portalami z marmurów, granitów, fantastycznie rzeźbionych o wielkich paleniskach mogących pomieścić kilku stojących ludzi. Daje to wyobrażenie jak były duże. Takie palenisko oczywiście wymagało wręcz nieprawdopodobnych ilości drewna.
      W dzisiejszych czasach kominki otwarte  mają zdecydowanie mniejsze paleniska, ale nadal są źródłem ciepła i radości. Należy jednak pamiętać, że wybudowanie kominka otwartego, który bez problemu ogrzewa pomieszczenie,  wymaga zduna z dużym doświadczeniem i ogromną wiedzą. Na szczęście  współpracujemy ze zdunami, którzy  są wspaniałymi fachowcami, a wiedza i doświadczenie idą ze sobą w parze.
      Nasza firma stawia kominki murowane z wysokiej klasy materiałów szamotowych, a nasi zduni doskonale wiedzą jak postawić kominek otwarty, żeby cieszyć się jego  ciepłem. Nasze otwarte kominki nie dymią, za to wspaniale grzeją i cieszą oczy urodą kafli, z których są zbudowane.