Potrzeba ogrzewania i utrzymywania ciepła  w pomieszczeniach zmusiła naszych przodków do zrezygnowania z wielkich i otwartych kominków na rzecz bardziej ekonomicznego urządzenia jakim jest piec kaflowy ma zamknięte, niewielkie palenisko  oraz kanały dymowe, których długość średnio waha  się od 10 – 18 m  oraz ciężar pieca pozwoliły na stworzenie jedynego w swoim rodzaju pieca akumulacyjnego, który potrafi bardzo długo utrzymywać ciepło. W oparciu o nowoczesne materiały szamotowe zastosowane w naszych piecach  plus wspaniałe polskie kafle tworzymy piękne, jedyne w swoim rodzaju piece kaflowe, które trzymają ciepło nawet do 30 godzin.
      Jeszcze przed wojną budowano piece kaflowe  z zamkniętymi drzwiczkami, na szczęście teraz mamy dostępne różnego rodzaju drzwiczki piecowe z szybami, często z ozdobną ramą i takim samym popielnikiem,  również oferujemy drzwiczki renomowanej firmy robione na  wymiar, z szybą od wkładu, doskonale dostosowane do takiego materiału jakim są kafle. Dzięki temu możemy się zachwycać  pięknem buzującego ognia.
      Teraz coraz więcej kaflarni  zaczyna rozszerzać zarówno swoją ofertę różnorodnych kafli  jaki  i kolorystyczną. Powstają wspaniałe kafle w starym stylu  (bazujące na wzorach dawnych lat ) jak i typowo nowoczesne, do takich właśnie wnętrz.
      Jeśli przyjdziecie Państwo do naszej firmy, to uzyskacie nie tylko fachową pomoc w dobraniu odpowiedniej dla siebie bryły  (każda jest tworzona na indywidualne zamówienie klienta  ) ,ale również otrzymacie Państwo informacje dotyczące zasad ich budowy oraz pomoc w  dostosowaniu ich do własnych potrzeb.